Informacje dla użytkowników poprzedniej wersji systemu

Po przeprowadzeniu dotychczasowych migracji możemy z całą pewnością stwierdzić, że jedno z najważniejszych założeń przyjętych podczas pisania nowej wersji zostało zrealizowane w pełnej rozciągłości : nowa wersja systemu nie wymaga praktycznie żadnego wdrożenia dla użytkowników dotychczasowej wersji DOS. Zachowana koncepcja pracy na systemie i bardzo zbliżony układ opcji menu sprawiają, że dotychczasowi użytkownicy praktycznie od razu i bez żadnego szkolenia są w stanie wykonać rutynowe czynności typu wykonanie listy płac.
Silnik obliczeniowy nowego systemu został przepisany prawie bez zmian, dzięki czemu pracuje z użyciem tych samych algorytmów co jego poprzednik. Efektem jest obliczanie list płac różniących się u pojedyńczych osób o grosz-dwa od wyników obliczeń poprzedniego systemu, co wynika jedynie z róznicy ilości cyfr znaczących stosowanych podczas wykonywania operacji matematycznych.
Nowy system nie jest indentyczny jak jego poprzednik, szczególnie w punktach rejestracji danych. Jest to, obok nowych funkcji i ulepszeń, jedyny punkt wymagający przeszkolenia.


Firmy zainteresowane zakupem nowej wersji systemu prosimy o wcześniejsze zaplanowanie i uzgodnienie terminu migracji.

Zakładając potrzebę jednodniowej asysty naszego działu wdrożeń podczas wykonywania pierwszej wypłaty przy użyciu nowego systemu oraz konieczność zapewnienia nieplanowanych interwencji nie uruchamiamy więcej niż paru firm w danym terminie wypłat. Aktualnie pierwsze wolne terminy są dostępne w lutym 2013 r.


Informacje dla firm przygotowujących się do migracji do nowej wersji systemu


Wymiana systemu może się dokonać w dowolnym momencie roku. Dzięki kompletnej konwersji bazy danych termin migracji nie ma znaczenia ani dla rozliczeń podatkowych, ani ciągłości zasiłków ani narastających podstaw składek. Jedynym warunkiem jest pełne zakończenie miesiąca w dotychczasowym systemie włącznie z eksportem danych do Płatnika.


        Użytkownicy nowej wersji
                    systemu

 • - Lakma (luty 2012)
 • - Kalter (kwiecień 2012)
 • - Wodociągi Białostockie
    (maj 2012)
 • - Larkis Sp. z o.o. (czerwiec 2012)
 • - Powiatowa Stacja Sanitarno-
    Epidemiologiczna w Tarnobrzegu
    (czerwiec 2012)
 • - Drumet Liny i Druty Sp. z o.o.
    (czerwiec 2012)
 • - Powiatowa Stacja Sanitarno-
    Epidemiologiczna w Krośnie
    (pazdziernik 2012)
 • - Powiatowa Stacja Sanitarno-
    Epidemiologiczna w Strzyżowie
    (pazdziernik 2012)
 • - Polimerc Sp. z o.o.
    (październik 2012)
 • - Instytut Farmakologii PAN
    (listopad 2012)


Szczegółowy opis funkcji systemu Kadry-Płace

.